MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ:

 1.www.marmaristekneturu.org, Çalışkanlar Turizm Seyahat Acentasının internet sitesi olup, sitemizi ziyaret eden kullanıcıların, iştirak etmeyi istedikleri günü birlik tekne turları ve aktivitelere yönelik site üzerinden ön rezervasyonların yapılmasını sağlar. İnternet sitemizde kredi kartı ile ödeme sistemi  hayata geçirilene dek, sadece site üzerinden ön rezervasyonların alınması sağlanacaktır. Müşteriden her hangi bir ön ödeme kabul edilmemektedir / bilet kesilmemektedir. Müşteri; ödemeyi tekne  veya acenta sahibine tur günü ödeme yaparak biletini alır. Kredi kartı ödeme sistemi hayata geçirilip aktif olduğu zaman müşterilerin kredi kartı ile ödeme kolaylığı sağlayarak sanal biletlerini telefonlarında saklamasına olanak sağlayacaktır. Müşteriler  bu bilet ile tura iştirak edebilecektir. İsteyen müşteri ise kredi kartı ödeme sistemimiz aktif olsa bile yine ödemeyi tur şirketinin turuna iştirak ettiği teknede  veya kara turu ise otobüste ödemeyi ilgili firmaya yaparak biletini alabilecektir.

2.Sitemizin Kredi kartı ile ödeme sistemi bir banka ile anlaşılıp hayata geçirilene kadar müşterilere kolaylık sağlamak açısından müşteriler sitemiz üzerinden ön rezervasyonlarını yaptırabileceklerdir. Biletlerini ise ödemelerini yaptıktan sonra tekne turu ise tekne de , kara turu ise otobüste ilgili firmanın yetkilisinden satın alabileceklerdir. Sitemiz tur öncesi her hangi bir ön ödeme almamaktadır.

3.Sitemiz üzerinden ana sayfada yer alan turlara rezervasyon yapmışsanız bu tura kesin katılacağınızı garanti edemeyiz. Rezervasyon yapıldıktan sonra tek taraflı olarak bu rezervasyonun iptal hakkı elimizde saklıdır. Her hangi bir mazeret gösterilmeksizin rezervasyon iptal edilebilir. Rezervasyon yaptırıp tura katılacak/katılanlara karşı maddi manevi bir sorumluluk taşımamaktayız.

 

4.Tur günü hava şartlarının tura müsait olmaması durumundan dolayı turun iptali olabilir. Tur günü tura çıkılacak aracın / geminin arızalanmasından dolayısı veya hava şartlarından dolayı tur iptali gerçekleşirse, rezervasyon yaptıran kişiye karşın hiç bir sorumluluk taşımamaktayız. Ancak sitemiz üzerinden  kredi kartı ile ödeme aktif edildikten sonra müşteri biletini sitemiz üzerinden kredi kartı ile satın almışsa tur iptallerinde tur ücreti kadar ücret,  müşteri hesabına bankanın belirlediği iade süreleri zarfında  geri iade gerçekleştirilir. Bu ücret, müşterinin tur ücreti kadar ödediği miktardır. Bu tur ücreti   üzerinde yani daha fazlası  bir ödeme kabul edilemez.

5.İnternet sitemizi ziyaret eden müşteriler kendi telefon numaralarını veya mail adreslerini rezervasyon formumuza yazdıklarında veya whatsapp üzerinden tarafımız ile iletişime geçtiklerinde bizlerle iletişim kurmayı ve geri bildirim göndermelerimizi kabul etmiş sayılır. Tur promosyonları, kampanyaları veya turla ilgili dataylı bilgiler ve servis /araç saatleri ile ilgili bilgiler telefon numaranıza veya belirttiğiniz mail adresine mesaj yolu ile bildirilebilir. Bu bildirimleri müşteri almayı kabul etmiş sayılır.

 

6.Çalışkanlar Turizm seyahat acentası 2019 yılı itibari ile Hisarönü bölgesinde 3 tekne ile faaliyet göstermektedir. Asıl amacı bu site üzerinden rezervasyon ile müşteri bulmak, müşteriye kolaylık ve güven sağlaması açısından ödemeyi teknede /otobüste yapmasını sağlamaktır. Hisarönü tekne turu hariç diğer turlar için rezervasyon yapılması durumunda farklı acentalarile müşteri takasına gidilmektedir. Herhangi bir kar amacı  güdülmemektedir.

 

7.KREDİ KARTI İLE TUR ALIMI YAPILMIŞSA CAYMA HAKKI:

Sitemiz üzerinden kredi kartı ile bilet satışı aktive edildikten sonra müşteri tur öncesi ödeme yapmak üzere bilet almışsa tur iptali tur başlangıcından 2 saat öncesine kadar gerçekleştirilebilmektedir. Yani tur saat 10:00 da başlayacaksa, tur iptali en geç tur günü 08:00 e kadar yapılabilmektedir. Müşteri her hangi bir mazeret göstermeksizin tur başlangıcından 2 saat öncesine kadar telefon numarası, sitemizde belirtilen mail adresi veya whatsapp üzerinden tura katılmayacağını bildirmesi durumunda, tur için ödediği ücret bankanın iade için belirlediği süre içerisinde iade edilir. Tur başlangıcından 2 saatten az kalan süre durumundaki iptallerde veya Hizmet alınmışsa yani tura katılınmışsa ücret iadesi kesinlikle yapılmaz. Rezervasyonlarda ön ödeme alınmadığı için zaten her hangi bir para iadesi söz konusu değildir.