Marmaris dalyan turu otobüs ile 1.000 TL 

Evet bu tur marmaris ‘ den otobüs ile Dalyan ‘ a yapılan bir turdur. Marmaris Dalyan gezisi, tekne ile daha önce bu turu  yapmış olanlara ve deniz yolu ile turu yapmak istemeyenler için alternatif bir turdur. Deniz üzerinde dalyan ufak tekneleri ile gezinti olacaktır. Bu turun  diğer Dalyan tekne turu ‘na göre farkı iz tuzu plajına kadar ( yaklaşık 1.5 saat)  otobüs ile gidilmesi ve oradan geri dönülmesidir. Dalyan Tekne Turu ‘n da ise tekne Marmaris ‘ den kalkmaktadır.

Marmaris Dalyan Turu Hakkında detaylı bilgiler :

Tur sabah sizleri bulunduğunuz otel/ yerden saat 08:00 ‘ da ücretsiz araçlar  ile alınmanız ile başlıyor, akşam saat 19:00 ‘ da sona eriyor.  İlk olarak dünyaca ünlü 5 km uzunluğa sahip İz tuzu plajına gidilmektedir. Burada ayaklarınıza masaj yapan kumu ile meşhur kumsaldan, tertemiz denizlere kendinizi atıyorsunuz ve 2.5 saat doyasıya burada denize girmenin keyfini yaşıyorsunuz. Bu plajın bir ilginç özelliği ise bir tarafının tuzlu, diğer tarafının tatlı suya sahip olması.

Marmaris dalyan turu kapsamında tarihi;  M.Ö. 2. Yüzyıla  kadar tarihi  dayanan Kaya Mezarlarını da görme fırsatınız olacak . Eski inanışlara göre ölen birisinin mezarı ne kadar yüksekte olursa Tanrıya o kadar yakın olurmuş . Bu inanışla Krallar ve önemli kişiler dağın eteğine adeta dantel gibi işleyerek bu mezarları yaptırmışlardır.

İz tuzu plajından sonra Dalyan ufak tekneler ile Dalyan deltası üzerinde gezi  başlayacaktır. İşte bu ufak tekneler ile gezerken dağa yapılmış muhteşem Kaunos’ luların Kaya Mezarlarını görme fırsatını yakalayacaksınız. Büyük İskender ve Perslerin istilası ile yarım kaldığı düşünülen en büyük mezar dışında toplamda sanat harikası olan 6 grup mezar mevcuttur. Biraz şanslı iseniz bu dalyan ufak tekneleri ile Dalyan deltasında gezinti esnasında, caretta carettaları da görme ihtimalimiz var. Bu yüzden yanınıza varsa  profesyonel fotoğraf makinenizi almanızı tavsiye ederiz. Yoksada cep telefonunuz ile gün boyu çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Marmaris Dalyan turu kapsamında,  dalyan ufak tekneleri  ile deltada dolaşırken  bu sefer termal şifalı suyu ve çamuru ile meşhur Gel girme Kaplıcası mevkisine yanaşıyorsunuz. Termal suyunun  sıcaklığı 39 derece olup muhteviyatında kükürt, sodyum, hidrojen sülfür, florür ve radon gazı barındırır .  Şifalı suyu  özellikle romatizma hastalığı başta olmak üzere metabolizma hastalıkları, cilt hastalıkları, siyatik ve ameliyat sonrası dönem olan nekahet dönemi için iyi geldiği söylenmektedir. Kalp probleminiz veya sıcak ortamda bulunduğunuz zaman sizi etkileyen bir husus varsa doktorunuza danışmanızda fayda var. Çamur banyosundan sonra dalyan ufak tekneleri ile otobüslerden indiğiniz bölgeye gelerek Marmaris ‘e geri dönmek üzere tur  sona ermektedir.

Marmaris Dalyan turu, kısacası dolu dolu bir gün geçirmek, farklı yerleri görmek , şifalı sulardan  faydalanmak , doya doya denize girmek için ideal bir tur.

Marmaris Dalyan turu fiyata dahil olan hususlar :

Tur başlangıcı oteliniz den araç transferi – tur sonu geri transfer

Dalyan deltası üzerinde ufak tekne ile gezinti ücreti

İz tuzu plajı ile Çamur banyosu alanına giriş ücretleri

Öğlen yemeği

Rehberlik hizmetleri

Sigorta

Marmaris dalyan turu Fiyatına dahil olmayan hususlar :

Kişisel harcamalarınız

İçecekler

Bilet satın alma işlemleri :

Marmaris dalyan turu ‘ na  3 farklı şekilde ödeme yapıp katılabilirsiniz.

A. Sayfamızın sonunda  bulunan  ”ön rezervasyon formu” muzu doldurarak, ödemenizi otobüste nakit yapabilir,

B. Tur biletinizi,  bulunduğunuz otele veya yere ilave ücret ödemeden getirebilir.

C. Sitemiz üzerinden kredi kartı ile de ödeme yapıp tura katılabilirsiniz.

Rezervasyon Formu Satın Al