Marmaris tekne turu 2019

MARMARİS TEKNE TURU 2019 SEZONU HIZLI BAŞLADI

Marmaris tekne turu sezonun ilk tercih edilen tekne turudur. Biliyorsunuz Marmaris ‘ de 4 bölgede tekne turu yapılmaktadır. 

  1. Marmaris Tekne Turu
  2. Hisarönü Tekne Turu
  3. Kleopatra Plajı Tekne Turu
  4. Dalyan Tekne Turu

Normalde Mayıs ayını ilk haftaları başlayan turlar, bu sene Nisan ayının ilk  haftasında başladı. Özellikle Avrupalı turistlerin erken rezervasyon ile Marmaris ‘ i tercih etmeleri tekne turlarının tarihini öne çekmiş oldu .Yaz hazırlıklarını tamamlayan tekneler sezonu açmış oldu. Marmaris ‘ e gelen turistlerin genelde ilk tercih ettiği tur, Marmaris Tekne turu oluyor. Bu nedenler bu bölgede tur yapan tekneler daha hızlı hareket edip iskelede yerlerini alıyor. Daha sonra sırası ile Dalyan tekne turu yapan 2 tekne mevcut. Bunlar yaz hazırlıklarını tamamlayıp turlara başlıyorlar. Dalyan tekne turu Nisan ayında haftanın 3 günü yapılıyor. Mayıs ayından itibaren her gün tur yapmaya başlıyor. Kleopatra plajı tekne turu ( Sedir adası tekne turu) ‘ da Nisan ayı 2. haftasından itibaren başlıyor. Bu tur da Mayıs ayına kadar haftada 3 gün yapılıyor. Mayıs’dan sonra her gün turlar yapılıyor. Hisarönü tekne turları ise genelde Mayıs ayında başlıyor. Özellikle Rusya ve Ukrayna’ dan gelen turistlerin ilk tercihi bu tur yani Hisarönü tekne turu oluyor. 

Marmaris Tekne Turu Fiyatları 2019

Sezonun hızlı açılmasına rağmen fiyatlar 2018 senesindeki fiyatlar ile aynı . Malumunuz enflasyondaki büyük artışa rağmen Marmaris tekne turu fiyatları 2019 yılında çok zamlanmadı . Ancak fiyatların Mayıs ayından itibaren %30 civarında artışı bekleniyor. Çünkü akaryakıttan tavuk fiyatlarına kadar her şeye büyük oranda zam yapıldı . Bu nedenle fiyat artışı kaçınılmaz olacak . Ancak yine enflasyon oranının altında bir fiyat artışı beleniyor. Özellikle 2 bölgede faaliyet gösteren teknelerin ilave masraflarıda yüksek . Bunlar Kleopatra plajı sedir adası tekne turu ve Hisarönü tekne turu. Farklı körfezlerde icra edildiği için bu turların transfer masrafı yüksek . Kleopatra tekne turu için tekneler Marmaris ‘ e 25 km uzaklıktaki Çamlı köyünden kalkıyor. Hisarönü tekne turu içinde servisler müşterilerini Kız kumuna götürmek zorunda. Orası da  Marmaris ‘ e 25 km uzaklıkta. Hali ile bu 2 tekne turunun transfer masrafları nedeni ile ücreti diğer turlara göre yüksek kalıyor. Dalyan tekne turu için tekne Marmaris merkez’ den kalkıyor. Ancak bu tur da da bilet ücreti içerisine İz tuzu plajı giriş ücreti , ufak tekneler ile Dalyan deltasında gezinti ücreti ile çamur banyosu alanına giriş ücreti dahil . Görüldüğü gibi Marmaris tekne turu fiyatları 2019 yılında bu kadar gider kalemi olmasına rağmen fazla artmayacak . Herkese iyi tatiller. 

Turlarımızın fiyatlarnı buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TurkeyRussiaEnglish